I. FEHÉR ILONA NEMZETKÖZI HEGEDŰVERSENY

A verseny eredménye:


Az első korcsoportban a zsűri döntése alapján az összes résztvevő egyformán lett jutalmazva, mivel nagyon fiatalok és a zsűri inspirálni szeretné őket, egységes 250 euro díj átadásával!
1st age group 2nd age group 3rd age group 4th age group 5th age group
Teo Gertler – 250 euros Amira Abouzahra – 700 euros (1st prize)       Sára Kovács – 600 euros (1st prize)                  Karls Lorenz - 900 euros (1st Prize)                 Kristóf Tóth – 1000 euros  (1st prize)                     
Gáspár Kelemen – 250 euros                               Dániel Hodos – 600 euros (2nd prize)     Julianna Gaál – 600 euros (1st prize)                           Joshua June-Suh Kim – 800 euros (2nd prize)  Sory Park -900 euros         (2nd Prize)                        
Lili Júlia Kovács  – 250 euros                                    Andreas Gencyilmaz – 500 euros (3rd prize)  Zoltán Kiss – 500 euros (2nd prize)                   Gawon Kim - 700 euros (3rd prize)                    Minji Lee – 800 euros       (3rd prize)                         
Friderika Stejer  – 250 euros                                   Yehia Abdelhaffez – 400 euros (3rd prize)                     
Noémi Vass – 250 euros    
Mariam Abouzahra – 250 euros                                    

 


Special prizes: 15.000 HUF 

Purchase voucher from Rose Music Store and Instrume and Pál Rácz Gold-laurate Violinmaker Master

  2nd age group   4th age group 5th age group
  Zsolt Kevin Burai   Ernő Olah Eszter Gaál
  Lana Herasymenko   Youjeong Yang Violetta Haraszti
  Amelia Molokova     Péter Karácsonyi
  Flóra Valéria Nagy     Csongor Korossy-Khayll
  Lili Petra Szabó     Daniel Leenders
  Edmond Török     Zoltán Schwartz
  Lilla Verriez      
Barnabás Kelemen free attendance on his 2017/2018 agenda’s master courseorganized at Montepulciano, IT Dániel Hodos
Festival Academy Budapest 2018, Performing opportunities at the festival and full attendance on the Halász course and the complete Festival Academy Kristóf Tóth

Anima Musicae Kamarazenekar  Tóth Kristóf  részére koncert fellépés a 2017/2018-as évadban.

Liszt Ferenc Kamarazenekar Gerthler Teo, Kelemen Gáspár, Hodos Dániel, Karl Lorenz részére koncert fellépés a 2018/2019-as évadban.

Helyszín: Ferencvárosi Ádám Jenő Zeneiskola (1092, Budapest Köztelek utca 8.)

2017. június 10-​14.

Tisztelt Versenyzőink!

Regisztráció: Június 9-én a Ferencvárosi Ádám Jenő Zeneiskolában

(1092 Budapest, Köztelek utca 8.)    8:00 – 16:00

 Megnyitó ünnepség, sorsolás: Június 10-én, 9:30

Verseny kezdés: 10:00

 Azok számára, akik korábban igényelték, a Fesztiválakadémia zongorakísérőt biztosít.

Zongorakíséretes gyakorlási idő az I-II-III. korcsoportok számára 45 perc.

Zongorakíséretes gyakorlási idő a IV-V. korcsoportok  számára 2 x 30 perc (a második alkalom csak a továbbjutók számára)

A zongorakíséretes gyakorlási rend június 9-én készül el.

Kérjük, hozzák magukkal a zongorakíséretek kottáit!

 A verseny napján a reggeli órákban terempróba lehetséges 5-10 perc időtartammal. A terempróba rend hamarosan elkészül.

 A versenyzőknek gyakorlószobát biztosítunk. A gyakorló beosztást a regisztrációkor közöljük.

A versenyzők figyelmébe ajánljuk mesterkurzusainkat az alábbi korcsoport beosztások szerint: I-II-III korcsoport valamint IV-V. korcsoport.

MESTERKURZUSAINK:

Június 10-én, 14:00-15:30, Sárközy Lajos (cigányzene)

Június 11-én 14:00-15:30, Pál István Szalonna (magyar népzene)

Június 12-én 17:00-18:30, Sárközy Lajos (cigányzene)

Június 14-én 17:00-18:30, Pál István Szalonna (magyar népzene)

A megrendelt étkezések kifizetése a regisztrációkor történik.

Az előválogatás zsűrije:

Petőfi Erika, Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola és Gimnázium vonós tanszakvezetője

Kertész István, a Liszt Ferenc Zeneakadémia hegedűtanára, volt vonós tanszakvezetője;
a Festetics vonósnégyes alapítója és primáriusa

Oláh Vilmos, a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekarának koncertmestere, a Siam Filharmonikus Zenekar koncertmestere, az Auer vonósnégyes primáriusa

 

A nemzetközi verseny zsűrije:

Shlomo Mintz - USA/Izrael, zsűrielnök, olyan versenyek zsűritagja, mint:

  • Brüsszeli Erzsébet Királyné Hegedűverseny (1993, 2001)
  • Csajkovszij verseny, Moszkva (2003)
  • Henryk Wieniawski Nemzetközi Hegedűverseny, Lengyelország (2001, zsűrielnök)
  • Sion Valais-i Nemzetközi Hegedűverseny, Svájc (2002-2011, zsűrielnök)

Hyuna Kim - Korea, a szöuli Zeneakadémia professzora, a Tibor Varga Nemzetközi Hegedűverseny (Svájc) nyertese 

Mimi Zweig - USA, hegedűpedagógus​, az USA-beli Indiana Egyetem (Bloomington, Indiana) ​​előkészítő osztályának vezetője

Sebestyén Katalin, a Brüsszeli Királyi Konzervatórium​​ tanára, volt tanszékvezetője​

Dénes László,​ a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola ZTI Budapesti Tagozat​ának volt tanára, ​tanszékvezetője

Ácsné Szily Éva, a Tóth Aladár Zeneiskola Németh László-díjas hegedűtanára 

és nemzetközi kamarazenekarok koncertmesterei.

 

Határidő és jelentkezés:

A versenyre 2017. április 30-ig lehet jelentkezni az online adatlap kitöltésével:

ONLINE JELENTKEZÉSI LAP KITÖLTÉSE

• A versenyre való jelentkezéshez szükséges: 2 különböző karakterű*, szabadon választott mű videofelvétele, önéletrajz, szaktanári ajánlás. *Kérjük figyeljenek rá, hogy a jelentkezéshez küldött videókon játszott darabokat a jelentkezők a versenyen nem játszhatják újra!

Módosítás: A jelentkezéshez küldött videókon játszott darabokból a jelentkezők a versenyen az egyiket eljátszhatják a kötelező mű mellett, mint szabadon választott mű!

• A nevezési díjat kérjük legkésőbb 2017. április 30-ig elutalni.

• Jelentkezési korhatár: 8-18 éves korig: a fiatal tehetségek 5 korcsoportra bontva mutathatják be tudásukat.

• Visszajelzést 2017. május 8-ig adunk.

 

A jelentkezéshez szükséges:

1. Két különböző karakterű, szabadon választott mű videofelvétele youtube-ra feltöltve, amelyek linkjét a jelentkezési lapra kell bemásolni. 

2. Kitöltött jelentkezési lap a mellékletekkel (önéletrajz, fénykép, szaktanári ajánlás, nyilatkozat)

3. A nevezési díj befizetésének visszaigazolása

 

ONLINE JELENTKEZÉSI LAP KITÖLTÉSE

 

Nevezési díj:

I-III korcsoport: 50€

IV-V. korcsoport: 75€

 

Korcsoportok:

I.

2006. június 15-én vagy ezután születettek

(10 éves vagy fiatalabb)

II.

2006. június 14. és 2004. június 15. között születettek

(11-12 éves)

III.

2004. június 14. és 2002. június 15. között születettek

(13-14 éves)

IV.

2002. június 14. és 2000. június 15. között születettek 

(15-16 éves)

V.

2000. június 14. és 1998. június 15. között születettek

(17-18 éves)

 

A verseny anyaga:

I. korcsoport

Bartók Béla: Gyermekeknek c. ciklusból
3 választott darab

és

egy szabadon választott,
max. 6 perces mű

II. korcsoport

Kodály Zoltán: Epigrammák c. sorozatból
3 darab

és

egy szabadon választott,
max. 8 perces mű

III. korcsoport

J.S. Bach – Kodály Zoltán:
Lant-prelúdium

és

egy szabadon választott,
min. 6 - max. 12 perces ​mű​

IV. korcsoport

1. forduló

Ajánlott anyag:

Pl.: Telemann: 12 Szólófantázia –
1 szabadon választott teljes szólófantázia

és

egy szabadon választott, max. 4 perces
Wieniawski etüd

vagy

vagy egy szabadon választott, max. 4 perces Paganini capriccio
egy szabadon válaszott min. 4 - max. 8 perces mű  vagy 

egy szabadon választott max. 4 perces mű

2. forduló

Kötelező anyag:

Kodály Zoltán: Kállai Kettős

és

egy szabadon választott,
min. 8 - max. 12 perces mű

vagy

egy versenymű min. 8 - max. 12 perces
saroktétele

V. korcsoport

1. forduló

Ajánlott anyag:

J.S. Bach: ​két különböző karakterű ​szabadon választott tétel, vagy egy fúga a szólószonátákból vagy partitákból  (összesen max. 10 ​percben​)

és

egy szabadon választott, max. 4 perces
Wieniawski etüd

vagy

egy szabadon választott, max. 4 perces Paganini capriccio


vagy


egy szabadon választott max. 4 perces mű

2. forduló

Kötelező anyag:

Kodály Zoltán: Adagio 

és

egy szabadon választott,
min. 8 – max. 15 perces mű

vagy

vagy

Kodály Zoltán – Szigeti József: Intermezzo

egy versenymű min. 8 – max. 15 perces
saroktétele

vagy

Kodály Zoltán: Duó hegedűre és gordonkára op 7. egyik tétele
(​a Fesztiválakadémia egyik csellistájával​)

Verseny

2017. június 10. szombat

10-14 óra

I. korcsoport

V. korcsoport 1. forduló

2017. június. 11. vasárnap

10-14 óra

II. korcsoport

IV. korcsoport 1.forduló

2017. június 12. hétfő

10-14 óra

III. korcsoport

 

2017. június 13. kedd

10-14 óra

V. korcsoport 2. forduló (döntő)

2017. június 14. szerda

10-14 óra

IV. korcsoport 2. forduló (döntő)

Gálakoncert 19 óra Régi Zeneakadémia

 


A verseny díja III. helyezett II. helyezett I. helyezett
I. korcsoport 400 € 500 € 600 €
II. korcsoport 500 € 600 € 700 €
III. korcsoport 600 € 700 € 800 €
IV. korcsport 700 € 800 € 900 €
V. korcsoport 800 € 900 € 1 000 €

Felajánlott külön díjak és adományozóik:

Anima Musicae Kamarazenekar 

Fesztiválakadémia Budapest 2017, fellépési lehetőség és a Halász kurzuson való részvétel

Kelemen Barnabás Kossuth- és Liszt-díjas hegedűművész, a 2017-2018-as évadban megrendezésre kerülő montepulcianoi mesterkurzusán való részvétel

Liszt Ferenc Kamarazenekar

 Hangszerüzlet és Műhely

Mága Zoltán hegedűművész

Rácz Pál Aranykoszorús Hegedűkészítő Mester

(A lista nem teljes, folyamatosan frissítjük az egyes felajánlások beérkezésekor.)

 

ONLINE JELENTKEZÉSI LAP KITÖLTÉSE

 

A helyszínt a Ferencvárosi Ádám Jenő ZeneiskolaFerencváros Önkormányzata és a Belső-Pesti Tankerületi Központ jóvoltjából vehetjük igénybe, melyet ezúton is köszönünk!